Okapy kuchenne pomagają usunąć nadmiar pary, szybko oczyścić powietrze w kuchni podczas gotowania a także pozbyć się niechcianych śladów tego, co w kuchni nie wyszło.

Samsung HB6247SX czy Samsung OKHDC9A90TX

Wynik

Zwycięzca:
Samsung HB6247SX

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Samsung HB6247SX

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Samsung OKHDC9A90TX
Samsung HB6247SX

Cechy

Samsung
Samsung HB6247SX
czy
Samsung
Samsung OKHDC9A90TX
PODSTAWOWE INFORMACJE
Kolor
Inox
Kolor
Inox
Typ okapu
Teleskopowy
Typ okapu
Kominowy
FIZYCZNE
Szerokość
od 51 cm do 60 cm
Szerokość
od 71 cm do 90 cm

Przewagi

2 powody dla Samsung HB6247SX

Samsung HB6247SX
TECHNICZNE
Wydajność wyciągu [m3/h] 470 czy 861 Okap Samsung HB6247SX jest o 391 [m3/h] bardziej wydajny niż okap Samsung OKHDC9A90TX.
PODSTAWOWE INFORMACJE
Głośność 47dB czy 61dB Okap Samsung HB6247SX jest o 14 dB bardziej cichy w porównaniu z okapem Samsung OKHDC9A90TX.

Opinie

100% poleca ten produkt

Samsung HB6247SX
 1. Okap ma swoje zalety i wady. Przy prawidłowym montażu i dostosowania rur odpowiednich średnic jest w miarę [jak na tego typu urządzenie] cichy i ciężko naprawdę znaleźć coś o podobnych parametrach w zbliżonych cenach. Należy uważać na wypowiedzi różnych pożal się boże doradców, którzy twierdzą że średnica rury czy też ilość np. kolanek nie ma znaczenia - ma i to bardzo duże. Ten okap ma dużą średnicę otworu wylotowego i najlepiej taką zachować na całej długości, wtedy wydajność i hałas powinny być takie jak w specyfikacji. Każde zwężenie , czy dołożenie kolanka będzie skutkowało pogorszeniem tych parametrów i w sumie to dotyczy wszystkich okapów [jak mawiał Kobuszewski "praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan rura.."] Okap w celu uzyskania w/w parametrów jest dość duży gabarytowo co stanowi duży problem w znalezieniu odpowiedniej szafki, nie pozostanie w niej wiele miejsca. Okap jest estetyczny, po złożeniu nie rzuca się w oczy, oświetlenie co prawda halogenowe, ale dobrze spełniające swoje zadania. Wyłączniki suwakowe włączania oświetlenia i wentylatora trochę denerwujące bo umiejscowione od spodu do "wymacania" i przyzwyczajenia, za to nie rzucają się w oczy przez co polepsza się estetyka. Nie wypowiadam się na temat wydajności i efektywności wkładek węglowych bo z nich nie korzystam, ale oczywiście są dostępne i dość łatwo można je wymienić po zużyciu] Jeżeli natomiast, ktoś będzie musiał zmienić przeciw tłuszczowy wkład filtra [aluminiowy] to czeka go bardzo bolesne zderzenie z polityką firmy i dylemat czy nie lepiej kupić nowy okap. Użytkuję od kilku lat i w sumie mimo wad jestem zadowolony.

  Opinie napisał(a) qk dnia

  Zalety
  jakość wykończenia
  wydajność
 2. Niestety wiele o pracy okapu powiedzieć, gdyż nie miałem okazji go użyć, ale mogę go zdecydowanie polecić ze względu na kwestie wizualne i jakość wykończenia. Prezentuje się bardzo dobrze, wysokiej jakości chromowane wykończenie i oświetlenie halogenowe.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  cena
  wygląd
 3. okap dużo cichszy niz Amica w tej cenie, 2 filtry w komplecie -miło :) trzeba sie przygotować ze jest dosyć duży i zajmuje cała szafkę nad, teleskop wysowa sie solidnie, brak wtyczki na przewodzie zasilającym, na inoxie widać wszystkie palce. Dobrze ze panel sterujący jest pod okapem.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

0% poleca ten produkt

Samsung OKHDC9A90TX
 1. bardzo dobry okap, pięknie się prezentujący, estetyczna linia, dobra wydajność i oświetlenie

  Opinie napisał(a) Margot dnia

  Zalety
  estetyczny wygląd
  Wady
  głośność pracy
 2. Okap świetnie wygląda i ma dużą moc. Niestety całość psuje zbyt wysoki poziom głośności.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  łatwość czyszczenia
  łatwość obsługi
  siła ciągu
  wygląd
  wygoda
  Wady
  poziom głośności
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki