Okapy kuchenne pomagają usunąć nadmiar pary, szybko oczyścić powietrze w kuchni podczas gotowania a także pozbyć się niechcianych śladów tego, co w kuchni nie wyszło.

Samsung HB6247SX czy Samsung NK24M1030IB

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Samsung HB6247SX

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Samsung NK24M1030IB
Remis

Cechy

Samsung
Samsung HB6247SX
czy
Samsung
Samsung NK24M1030IB
PODSTAWOWE INFORMACJE
Kolor
Inox
Kolor
Czarny
Typ okapu
Teleskopowy
Typ okapu
Teleskopowy
FIZYCZNE
Szerokość
od 51 cm do 60 cm
Szerokość
od 51 cm do 60 cm

Przewagi

1 powód dla Samsung HB6247SX

Samsung HB6247SX
PODSTAWOWE INFORMACJE
Głośność 47dB czy 71dB Okap Samsung HB6247SX jest o 24 dB bardziej cichy w porównaniu z okapem Samsung NK24M1030IB .

1 powód dla Samsung NK24M1030IB

Samsung NK24M1030IB
TECHNICZNE
Wydajność wyciągu [m3/h] 392 czy 470 Okap Samsung NK24M1030IB jest o 470 [m3/h] bardziej wydajny niż okap Samsung HB6247SX.

Opinie

100% poleca ten produkt

Samsung HB6247SX
 1. Okap ma swoje zalety i wady. Przy prawidłowym montażu i dostosowania rur odpowiednich średnic jest w miarę [jak na tego typu urządzenie] cichy i ciężko naprawdę znaleźć coś o podobnych parametrach w zbliżonych cenach. Należy uważać na wypowiedzi różnych pożal się boże doradców, którzy twierdzą że średnica rury czy też ilość np. kolanek nie ma znaczenia - ma i to bardzo duże. Ten okap ma dużą średnicę otworu wylotowego i najlepiej taką zachować na całej długości, wtedy wydajność i hałas powinny być takie jak w specyfikacji. Każde zwężenie , czy dołożenie kolanka będzie skutkowało pogorszeniem tych parametrów i w sumie to dotyczy wszystkich okapów [jak mawiał Kobuszewski "praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan rura.."] Okap w celu uzyskania w/w parametrów jest dość duży gabarytowo co stanowi duży problem w znalezieniu odpowiedniej szafki, nie pozostanie w niej wiele miejsca. Okap jest estetyczny, po złożeniu nie rzuca się w oczy, oświetlenie co prawda halogenowe, ale dobrze spełniające swoje zadania. Wyłączniki suwakowe włączania oświetlenia i wentylatora trochę denerwujące bo umiejscowione od spodu do "wymacania" i przyzwyczajenia, za to nie rzucają się w oczy przez co polepsza się estetyka. Nie wypowiadam się na temat wydajności i efektywności wkładek węglowych bo z nich nie korzystam, ale oczywiście są dostępne i dość łatwo można je wymienić po zużyciu] Jeżeli natomiast, ktoś będzie musiał zmienić przeciw tłuszczowy wkład filtra [aluminiowy] to czeka go bardzo bolesne zderzenie z polityką firmy i dylemat czy nie lepiej kupić nowy okap. Użytkuję od kilku lat i w sumie mimo wad jestem zadowolony.

  Opinie napisał(a) qk dnia

  Zalety
  jakość wykończenia
  wydajność
 2. Niestety wiele o pracy okapu powiedzieć, gdyż nie miałem okazji go użyć, ale mogę go zdecydowanie polecić ze względu na kwestie wizualne i jakość wykończenia. Prezentuje się bardzo dobrze, wysokiej jakości chromowane wykończenie i oświetlenie halogenowe.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  cena
  wygląd
 3. okap dużo cichszy niz Amica w tej cenie, 2 filtry w komplecie -miło :) trzeba sie przygotować ze jest dosyć duży i zajmuje cała szafkę nad, teleskop wysowa sie solidnie, brak wtyczki na przewodzie zasilającym, na inoxie widać wszystkie palce. Dobrze ze panel sterujący jest pod okapem.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

100% poleca ten produkt

Samsung NK24M1030IB
 1. Dobry produkt w dobrej cenie

  Opinie napisał(a) t...9 dnia

 2. Szczerze polecam.

  Opinie napisał(a) Ewa dnia

 3. Okap wygląda ładnie, jednak nie mogę ocenić jego pracy, jeszcze nie montowałam okapu.

  Opinie napisał(a) Basia dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki