Okapy kuchenne pomagają usunąć nadmiar pary, szybko oczyścić powietrze w kuchni podczas gotowania a także pozbyć się niechcianych śladów tego, co w kuchni nie wyszło.

Akpo WK7 K glass 50 czarny czy AKPO WK-9 Manado 90 biały inox

Wynik

Zwycięzca:
AKPO WK-9 Manado 90 biały inox

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Akpo WK7 K glass 50 czarny

Ocena ogólna

Za: 2 powody

AKPO WK-9 Manado 90 biały inox
AKPO WK-9 Manado 90 biały inox

Cechy

Akpo
Akpo WK7 K glass 50 czarny
czy
AKPO
AKPO WK-9 Manado 90 biały inox
PODSTAWOWE INFORMACJE
Kolor
Czarny
Kolor
Biały
Typ okapu
Podszafkowy
Typ okapu
Sufitowy
FIZYCZNE
Szerokość
do 50 cm
Szerokość
od 71 cm do 90 cm

Przewagi

2 powody dla AKPO WK-9 Manado 90 biały inox

AKPO WK-9 Manado 90 biały inox
TECHNICZNE
Wydajność wyciągu [m3/h] 850 czy 160 Okap AKPO WK-9 Manado 90 biały inox jest o 690 [m3/h] bardziej wydajny niż okap Akpo WK7 K glass 50 czarny.
PODSTAWOWE INFORMACJE
Głośność 60dB czy 61dB Okap AKPO WK-9 Manado 90 biały inox jest o 1 dB bardziej cichy w porównaniu z okapem Akpo WK7 K glass 50 czarny.

Opinie

100% poleca ten produkt

Akpo WK7 K glass 50 czarny
 1. Lampki są jakby niedopasowane

  Opinie napisał(a) imess dnia

  Zalety
  głośność pracy
  jakość wykończenia
  łatwość obsługi
  montaż
  Wady
  oświetlenie

0% poleca ten produkt

AKPO WK-9 Manado 90 biały inox
 1. Montaż tragiczny, ogólnie OK.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 2. Montaż tragiczny, ogólnie OK.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 3. Sam okap po montażu będzie OK, ale montaż, kontrola jakości, czy totalnie nieprzemyślana konstrukcja i niezgodność z instrukcją to jest jawna kpina. Do samodzielnego montażu polecam tylko zaawansowanym majsterkowiczom, lub takim co nie mają jeszcze opłytowanego sufitu. Instrukcję można przeglądnąć pobieżnie, ale jak przypadkiem spłonie, zje ją pies czy dziecko zutylizuje w niszczarce to strata żadna, i tak jej treść nie jest do niczego przydatna bo nie zgadza się z tym co przyjechało w paczce. Zastanawia mnie też zastosowanie przekroju kanałów wentylacyjnych niedostępnych w popularnych sklepach i trzeba szukać wszystkiego przez Internet co wydłuża niepotrzebnie czas montażu. Silnik nie wiem jak przeszedł kontrolę jakości, do mnie dotarł w nienaruszonym opakowaniu przykręcony na dwóch śrubach do obudowy, pozostałe dwie latały luzem w kartonie. Okap wyprodukowany pod koniec maja, pilot zadziała może co 5-10 kliknięcie, bateria trzyma 3,3V co sugeruje, ze jest raczej sprawna. Klapka osłaniająca moduł elektroniki w okapie złapana dwoma przypadkowymi i różnymi wkrętami. Okap ma wiele otworów służących do przytwierdzenia go do elementów zabudowy. Szkoda tylko, że otwory służące do mocowania do fabrycznych uchwytów są tak schowane, że ciężko się do nich dostać i wymaga to pewnej ekwilibrystyki na drabinie. Sama obudowa okapu mogłaby też być nieco mniejsza zostawiając nieco większy kołnierz pozwalający na pewne pole manewru przy montażu do sufitu. Obecnie po uwzględnieniu śrub montażowych mamy po 5mm miejsca na ewentualny błąd docięcia płyty kartonowo-gipsowej. By było śmieszniej to instrukcja pokazuje tę lepszą wersję okapu z dużym kołnierzem... Zdumiewający jest też pomysł by polerowana powierzchnia okapu nie była zabezpieczona żadną folią ochronną, ale za to zabezpieczone są w ten sposób powierzchnie normalnie niewidoczne zasłonięte przez szybę i filtry. Na koniec wisienka czyli fabryczne opakowanie, które nie chroni okapu przed niczym, może za wyjątkiem kurzu. Okap jest zapakowany w mizernej jakości tekturę i obłożony bardzo kruchym styropianem. Wystarczy jedno mnij delikatne przemieszczenie kartonu i styropian rozsypuje się na drobne kawałki nie chroniące przed niczym. Wstyd by nikomu się nie chciało zamiast styropianu wsadzić tam zwykłą piankę. Przyznam, że po polskiej firmie spodziewałem się znacznie więcej, a czuję jakbym kupił taniego chińczyka. Naprawdę spore rozczarowanie.

  Opinie napisał(a) Artur dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki