Okapy kuchenne pomagają usunąć nadmiar pary, szybko oczyścić powietrze w kuchni podczas gotowania a także pozbyć się niechcianych śladów tego, co w kuchni nie wyszło.

Akpo WK-5 RondoTurbo 50 IX czy AKPO WK-9 Manado 90 biały inox

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Akpo WK-5 RondoTurbo 50 IX

Ocena ogólna

Za: 1 powód

AKPO WK-9 Manado 90 biały inox
Remis

Cechy

Akpo
Akpo WK-5 RondoTurbo 50 IX
czy
AKPO
AKPO WK-9 Manado 90 biały inox
PODSTAWOWE INFORMACJE
Kolor
Inox
Kolor
Biały
Typ okapu
Kominowy
Typ okapu
Sufitowy
FIZYCZNE
Szerokość
do 50 cm
Szerokość
od 71 cm do 90 cm

Przewagi

1 powód dla Akpo WK-5 RondoTurbo 50 IX

Akpo WK-5 RondoTurbo 50 IX
PODSTAWOWE INFORMACJE
Głośność 46dB czy 60dB Okap Akpo WK-5 RondoTurbo 50 IX jest o 14 dB bardziej cichy w porównaniu z okapem AKPO WK-9 Manado 90 biały inox .

1 powód dla AKPO WK-9 Manado 90 biały inox

AKPO WK-9 Manado 90 biały inox
TECHNICZNE
Wydajność wyciągu [m3/h] 850 czy 207 Okap AKPO WK-9 Manado 90 biały inox jest o 643 [m3/h] bardziej wydajny niż okap Akpo WK-5 RondoTurbo 50 IX.

Opinie

100% poleca ten produkt

Akpo WK-5 RondoTurbo 50 IX
 1. Okap spełnia moje oczekiwania.

  Opinie napisał(a) TK dnia

 2. Bardzo dobry produkt w przystępnej cenie

  Opinie napisał(a) Grzegorz dnia

  Zalety
  jakość wykończenia
  łatwość obsługi
  montaż
 3. Ten produkt jest poprostu świetny w 100% spełnia swoją rolę, no i oczywiście jest w przystępnej cenie,

  Opinie napisał(a) dnia

0% poleca ten produkt

AKPO WK-9 Manado 90 biały inox
 1. Sam okap po montażu będzie OK, ale montaż, kontrola jakości, czy totalnie nieprzemyślana konstrukcja i niezgodność z instrukcją to jest jawna kpina. Do samodzielnego montażu polecam tylko zaawansowanym majsterkowiczom, lub takim co nie mają jeszcze opłytowanego sufitu. Instrukcję można przeglądnąć pobieżnie, ale jak przypadkiem spłonie, zje ją pies czy dziecko zutylizuje w niszczarce to strata żadna, i tak jej treść nie jest do niczego przydatna bo nie zgadza się z tym co przyjechało w paczce. Zastanawia mnie też zastosowanie przekroju kanałów wentylacyjnych niedostępnych w popularnych sklepach i trzeba szukać wszystkiego przez Internet co wydłuża niepotrzebnie czas montażu. Silnik nie wiem jak przeszedł kontrolę jakości, do mnie dotarł w nienaruszonym opakowaniu przykręcony na dwóch śrubach do obudowy, pozostałe dwie latały luzem w kartonie. Okap wyprodukowany pod koniec maja, pilot zadziała może co 5-10 kliknięcie, bateria trzyma 3,3V co sugeruje, ze jest raczej sprawna. Klapka osłaniająca moduł elektroniki w okapie złapana dwoma przypadkowymi i różnymi wkrętami. Okap ma wiele otworów służących do przytwierdzenia go do elementów zabudowy. Szkoda tylko, że otwory służące do mocowania do fabrycznych uchwytów są tak schowane, że ciężko się do nich dostać i wymaga to pewnej ekwilibrystyki na drabinie. Sama obudowa okapu mogłaby też być nieco mniejsza zostawiając nieco większy kołnierz pozwalający na pewne pole manewru przy montażu do sufitu. Obecnie po uwzględnieniu śrub montażowych mamy po 5mm miejsca na ewentualny błąd docięcia płyty kartonowo-gipsowej. By było śmieszniej to instrukcja pokazuje tę lepszą wersję okapu z dużym kołnierzem... Zdumiewający jest też pomysł by polerowana powierzchnia okapu nie była zabezpieczona żadną folią ochronną, ale za to zabezpieczone są w ten sposób powierzchnie normalnie niewidoczne zasłonięte przez szybę i filtry. Na koniec wisienka czyli fabryczne opakowanie, które nie chroni okapu przed niczym, może za wyjątkiem kurzu. Okap jest zapakowany w mizernej jakości tekturę i obłożony bardzo kruchym styropianem. Wystarczy jedno mnij delikatne przemieszczenie kartonu i styropian rozsypuje się na drobne kawałki nie chroniące przed niczym. Wstyd by nikomu się nie chciało zamiast styropianu wsadzić tam zwykłą piankę. Przyznam, że po polskiej firmie spodziewałem się znacznie więcej, a czuję jakbym kupił taniego chińczyka. Naprawdę spore rozczarowanie.

  Opinie napisał(a) Artur dnia

 2. to co juz napisalam wczesnije, wadliwie przyklejona ozdobna szybka, ktora jest krzywo przyklejona wyglada nieestetycznie, gdy okap wisi na sciainie i jest taki odbior, ze okap jest krzywo zamontowany. Nie wiem, czy jest taka partia wadliwie przyklejonych szybek, czy ktoś Panstwu to juz zglaszal???

  Opinie napisał(a) magda dnia

 3. Montaż trochę problematyczny

  Opinie napisał(a) markny0056 dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki